Jak na chytrý telefon a tablet - kurz (seminář) pro seniory 65+

Naše knihovna se zapojila do projektu Digitální odysea, který připravuje v rámci programu Senioři do onlinu ve spolupráci spolek Moudrá Sovička z.s., Nadace Vodafone ČR se Sdružením knihoven ČR a vybranými knihovnami. Jeho hlavním cílem je odstranit bariéry mezi generacemi a pomoci starším lidem k tomu, aby se technologie naučili správně a hlavně bezpečně používat.
Digitální odysea je určena zájemcům ve věku od 65 let a starším. Kurz nazvaný příznačně Jak na chytrý telefon a tablet je určen skupině 5 až 12 účastníků. Jeho časový rozsah jsou tři hodiny, kdy se účastníci pod vedením proškoleného lektora seznámí se základními i pokročilými funkcemi svého chytrého zařízení. Senioři se naučí základnímu nastavení a ovládání telefonu či tabletu, ukážeme jim funkce jako fotografování či vyhledávání na internetu i sdílení fotografií se svými nejbližšími.
Kurz proběhne v pátek 25. října 2024 od 13 do 16 hodin. Zájemci si na seminář donesou dostatečně nabitý telefon nebo tablet. Pokud nevlastníte chytré zařízení, zapůjčíme vám ho. Počet přístrojů je omezen. Kurz je zdarma.
Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem registrovat osobně v obecní knihovně, telefonicky na čísle 733 192 884 nebo prostřednictvím e-mailu na adrese kronikar@orechovubrna.cz, kontaktní osoba: Bc. Zdeněk Cihlář.